İYİ Parti’nin başkan adayını Akşener’e şikayet etti: Kartalspor’u mahvetti, bu yüzden size oy vermeyeceğim

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Kartal ilçesinde esnaf ziyareti yaptı. Bu sırada sokaktaki bir genç, Akşener’in yanına gelerek, ”Benim bir eleştirim olacak.” dedi. Akşener’e, partisinin ilçe belediye başkan adayı Altınok Öz’ü şikâyet eden genç, Öz’ün daha önce başkanlık yaptığı dönemi anımsatarak ” Kartalspor‘u mahvetti, yok etti. Kızına -kendisi heykeltıraş- para kazandırmaktan başka hiçbir şey yapmadı. Siz böyle bir şahsı neden aday çıkardınız, kurban olayım? Ben size oy vermek çok isterdim, sırf bu şahıstan dolayı oy veremeyeceğim. Ben sizi çok seviyorum, destekçinizim” dedi.

ESNAF ZİYARETİ YAPIP VATANDAŞTAN OY İSTEDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’daki çalışmalarını sürdürüyor. Kartal’da partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu ve ilçe belediye başkan adayı Altınok Öz ile Akşener, esnaf ziyareti yaptı.

“KARTAL BELEDİYESİ İŞÇİLERİNİ NEVŞEHİR’DE ÇALIŞTIRDI”

Bu sırada sokaktaki bir genç, Akşener’e seslendi. Altınok Öz’ün daha önce ilçede belediye başkanlığı yaptığını anımsatan kişi, “Kartal’a heykelden başka hiçbir şey yapmadı. Kartalspor’u mahvetti, yok etti. Kızına -kendisi heykeltıraş- para kazandırmaktan başka hiçbir şey yapmadı. Nevşehir’e Kartal Otel açtı. Kartal Belediyesi işçilerini Nevşehir’de çalıştırdı. Kartal halkına zarar ziyandan başka hiçbir şey yapmadı. Siz böyle bir şahsı neden aday çıkardınız, kurban olayım? Ben size oy vermek çok isterdim, sırf bu şahıstan dolayı oy veremeyeceğim. Ben sizi çok seviyorum, destekçinizim” diye şikâyet etti. Akşener de “Canın sağ olsun” karşılığını verdi. Konuşma sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

“SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIYORUZ” TEPKİSİ

Ziyaretleri kapsamında seyyar satıcıya uğrayan Akşener, ”Oy istemeye geldik. Seçim geldi, sıra sıra geliyor herkes.” ifadelerini kullandı. Akşener’in bu sözlerine karşılık seyyar satıcı ise, “Maalesef seçimden seçime hatırlanıyoruz” sözleriyle sitem etti. Akşener, “Ben değilim. Ben üç yıldır esnaf geziyorum. Müşteri nasıl sizin için velinimet, seçmen de siyasetçi için velinimet olmalıdır. Uzun zamandır kaybettik” dedi. Kutuplaştırıcı dilden dert yanan esnaf, “Bana göre oy namustur. Ulu orta söylenmez. Belki benim gönlümde siz varsınız, onu bilemezsiniz” sözleriyle Akşener’e karşılık verdi.

Kaynak: ANKA / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x